Thursday 2 October 2014

Autumn time

Podzim je tu období sukní pomalu končí. Já mám podzim ráda, i když pro většinu lidí to znamená jen škaredé počasí a zimu. Mám ráda barevné listy a a kupodivu i tu melancholickou atmosféru. Přeci jen něco pěkného na tom je. Mám ráda, když se se psem procházím šedivým dnem a sbírám šípky na čaj.

První podzimní shopping už je za mnou, co jsem si koupila pěkného se dočtete v dalším článku :). Už mám naplánované hned další nákupy, stále ještě nemám vybrané šaty na svůj ples (už v listopadu!!). Přes internet se mi to moc objednávat nechce, i když jsem našla jedny opravdu krásné, značky Mori Lee (obrázek pod odstavcem). Přeci jen je tam nějaké to riziko, že mi nebudou sedět nebo budou vypadat jinak (hůř!) než na fotce. Ale když tady v těchto bych se cítila jako pravá princezna :(...

 Style: ML-95030 Front Image

Už se nemůžu dočkat dalšího pátku, mám v plánu víkend v Brně u svého nejmilejšího. Jen škoda, že jen ten víkend...abych si to pořádně užila, musela bych tam zůstat tak týden :D. Ale škola je škola a podělávání v maturitním ročníku nepřichází v úvahu. Ale i tak to doufám vyjde, nebudeme se hádat a já seženu své vysněné plesové šaty :).

A protože k podzimu patří pořádná porce teplého čaje a něco sladkého na zub (ideálně se skořicí :D), přináším vám chutný a jednoduchý recept na jablkové muffinky :). Původní recept byl sice kakaové muffiny s ostružinami, ale jelikož mám talent na obměňování receptů a spatlávání všelijakých matlanic dohromady, trošku jsem si jej pozměnila :D. Ne, a teď vážně..těsto na původní recept je vynikající, to znamená, že pokaždé když peču muffiny, ať už nejrůznějších druhů, držím se tohoto receptu pouze jako základu :).

Co budeme potřebovat:
250g mouky
120g třtinového cukru
2 a půl lžičky prášku do pečiva
1 jablko
250g jogurtu
1 vejce
80 ml slunečnicového oleje
lžíci nebo dvě kakaa
lžíci nebo dvě perníkového koření
lžíci vanilkového cukru
čokoládu nebo mandle na posypání ( ideálně obojí :D)

Jak na to:
1) Sypké ingredience (mouku, prášek do pečiva, kakao) smícháme v jedné míse. V druhé míse rozkvedláme vejce, přidáme cukr, jogurt a olej. Sypké ingredience přidáme do druhé mísy a mícháme.
2) Oloupané jablko nakrájíme na kostičky a zamícháme do těsta, které následovně rovnoměrně rozdělíme do formiček na muffiny. Pak už jen posypeme čokoládou a nasekanými mandlemi a pečeme 20-25 minut na 175 stupňů! :)
3 comments:

 1. Ach, ty šaty na obrázku jsou skutečně jako pro princeznu.

  http://missalexy.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 2. Šaty jsou nádherný a recept vypadá moc dobře :)
  Blog by Veru

  ReplyDelete
 3. Krásný šaty!:) Mě to čeká až za dva roky a představu už mám:D
  perko101.blogspot.cz

  ReplyDelete